צרו קשר
09-8843616

ניהול אישי של תיק ההשקעות

מ 20 שנות ניסיוני בשוק ההון אני קובע, באופן נחרץ, שהנדבך החשוב ביותר בניהול תיקי השקעות הוא הפן האישי. יש שיחשבו שזה ממש לא חשוב, אלא התשואה המושגת על הנכס. ובכן זו טעות חמורה, הדבר החשוב ביותר הוא ההתאמה האישית לחוסך.

אסביר:

ההתאמה האישית לחוסך, מבטיחה את יכולתו לדבוק בתכנון המקורי של ההשקעה. ובביצוע השקעות, הצמדות לאסטרטגיה, היא הגורם החשוב ביותר.

נניח שנבחר נכס נכון וטוב לתיק ההשקעות, למשל מניה שתשואתה היא כדלקמן:

בשנה הראשונה השיאה המניה תשואה של 15 אחוזים, בשנה השניה היא ירדה 20 אחוזים (משבר בשוק המניות) ובשנה השלישית עליה של 30 אחוזים. תשואתה המצטברת של השקעה זו בשלוש שנים היא כמעט 20 אחוזים. כ 7 אחוזים בשנה. בהשוואה לריבית סולידית של כאחוז, או השקעה בנדל"ן להשכרה הנותן 2.5 אחוזים לשנה זו פשוט תשואה נפלאה. אך ברור לכל שלמרבית החוסכים, תנודתיות כזו איננה מתאימה.

מניסיוני ארוך השנים, קיימים אנשים שיחליטו לזנוח את ההשקעה בשנה השנייה. הם יפיקו מהשקעה זו מינוס 8 אחוזים בשנתיים – תוצאה גרועה לכל הדעות ולמה? מכיוון שההשקעה לא התאימה להם! האם זו הייתה השקעה מצוינת בסופה של תקופה? – כן!!! האם היא התאימה להם? ממש לא!!! ולכן הם השיגו בה את התוצאה הגרועה ביותר האפשרית, אדם שהיה זונח את ההשקעה הזו בשנה השניה, עדיף שכבר היה חוסך באפיקים פחות תנודתיים, כך היה מרוויח הרבה יותר.

זוהי, על קצה המזלג, הסיבה לכך שניהול אישי של תיק ההשקעות הוא המרכיב החשוב ביותר בניהול תיקי השקעות.

עופר אקסלרוד, מנכ"ל

יתרונות פיננסיים.

השירות שלנו
היתרונות שלנו
מה חדש?

סקירות מהמחלקה הכלכלית של יתרונות פיננסיים

 • וירוס הקורונה הסיני

  ללקוחות יתרונות פיננסיים שלום רב, הישמר והיזהר כאשר אתה מעלעל בספר העוסק בנושאי בריאות – אתה עלול למות משגיאת דפוס. – מרק טווין. בכל אתרי החדשות הכלכליים מנסים להשוות בין אירועי הסארס ומגפות אחרות לוירוס הקורונה. מנסיוני, לא ניתן להשוות … להמשיך לקרוא

 • יצירת קשר

  לקביעת פגישת הכרות ללא התחייבות,
  השאירו פרטים ונתקשר:
  שם:
  טלפון:
  מייל: