צרו קשר
09-8843616

היתרונות של בית השקעות קטן

"מניתוח הרכב תיקי המניות ואיגרות החוב הקונצרניות של הגופים המוסדיים … נמצא כי קיימת רמת דמיון גבוהה בהרכב התיקים המנוהלים, לא רק מבחינת הנכסים הנכללים בכל תיק אלא אף מבחינת משקלו של כל נכס. דמיון רב בין התיקים המנוהלים פועל להפיכתם של הסיכונים הספציפיים בכל תיק לסיכונים מערכתיים." (17/03/2013 בנק ישראל)

בשנים האחרונות המחזור הממוצע בבורסה לניירות ערך בת"א לא מצליח לעבור את רף מיליארד השקלים ליום מסחר. שני בתי השקעות הגדולים בישראל מנהלים ביחד כ 250 מיליארד שקלים סכום השווה לנפח המסחר השנתי בבורסה. לא פלא שבתי השקעות גדולים לא מצליחים להוציא את האסטרטגיה שלהם אל הפועל ונאלצים להתרכז בשקעה במדדים. מכיוון שכך, נוצר דמיון גדול מאוד בין התיקים המנוהלים בבתי השקעות גדולים בינם לבין עצמם וכמובן בינם לבין מדדי המניות.
בית השקעות קטן, אשר נפח הפעילות שלו מאפשר מסחר חופשי בשוק, מסוגל להתאים את המבנה תיק ההשקעות לדרישות ורצונות הלקוח ובכך להתאים את רמת הסיכון והסיכוי למאפיניו היחודיים של כל אחד ואחת.

בתי השקעות קטנים לרוב עוסקים בפעילות אחת והיא ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים. בניגוד לבתי השקעות גדולים, אשר נאלצים להקדיש תשומת לב למספר רב של ענפי פעילות כגון: גמל, פנסיה, השתלמות, קרנות נאמנות, ברוקראז', חיתום וניהול תיקים, בתי השקעות קטנים מרכזים את כל תשומת הלב לדבר אחר – ניהול תיקי השקעות

סוגיה שלישית ואולי החשובה ביותר הינה מספר הדרגות בין הלקוח למקבל ההחלטה בתיק. בבתי השקעות קטנים, לרוב, הלקוח נמצא בקשר ישיר עם מנהל תיק ההשקעות שלו ובחלק גדול מבתי ההשקעות, מנהל התיקים הנ"ל הינו הבעלים של בית ההשקעות. בבית השקעות גדול, לאומת זאת, הלקוח נמצא בקשר עם מנהל קשרי לקוחות, שנמצא בקשר עם מנהל השקעות זוטר אשר מחליט רק על חלוקה בית קרנות הנאמנות. בתוך כל קרן נאמנות נמצא מנהל קרן אשר כפוף למחלקה הכלכלית ולוועדת ההשקעות. במילים אחרות, בבית השקעות גדול, מי שמחליט לא מכיר את הלקוח והלקוח אל מכיר את מי שבפועל מקבל החלטות בתיק המנוהל. אם זה המצב, איך יתכן שתמהיל ההשקעות יותאם ללקוח הקצה?

זהות האינטרסים בין הלקוח לנותן השירות והיכולת של מנהל התיקים בבית השקעות קטן להוציא אל הפועל אסטרטגיה אשר מתאימה בצורה הטובה ביותר לצרכיו ומאפייניו של הלקוח בלי מגבלות גודל השוק או ניגודי עניינים פוטנציאליים בין שירותים שונים של העסק, מאפשרים לבית השקעות קטן להשיא תשואה ללקוח תוך התאמה מושלמת של מידת הסיכון לכל אחד מלקוחותיו.

השירות שלנו
היתרונות שלנו
מה חדש?

סקירות מהמחלקה הכלכלית של יתרונות פיננסיים

 • וירוס הקורונה הסיני

  ללקוחות יתרונות פיננסיים שלום רב, הישמר והיזהר כאשר אתה מעלעל בספר העוסק בנושאי בריאות – אתה עלול למות משגיאת דפוס. – מרק טווין. בכל אתרי החדשות הכלכליים מנסים להשוות בין אירועי הסארס ומגפות אחרות לוירוס הקורונה. מנסיוני, לא ניתן להשוות … להמשיך לקרוא

 • יצירת קשר

  לקביעת פגישת הכרות ללא התחייבות,
  השאירו פרטים ונתקשר:
  שם:
  טלפון:
  מייל: