צרו קשר
09-8843616

השקעה לטווח ארוך

הבורסה לני"ע היא בראש ובראשונה מקום מפגש בין משקיעים אשר מחפשים אפיק רווחי להפנות אליו את כספם הפנוי, לבין חברות אשר מעוניינות לגייס מימון לעסקיהם.
למעט ההנפקה הראשונית לציבור (IPO), בה החברה היא זאת שמוכרת את ניירות הערך למשקיעים, רוב המסחר נעשה בין משקיעים לבין עצמם. מצד אחד מגיעים אלו אשר מעוניינים לממש את ההשקעה ולקבל תמורתה כסף מזומן ומהצד השני אלו אשר יש בידם מזומן ומחפשים לבצע השקעה על מנת להגדיל את ההון. כיוון שבשלב הזה החברה עצמה איננה חלק מהמסחר, שני הצדדים פועלים תוך מחסור באינפורמציה. בעצם, כל הצדדים חשופים רק למידע שהחברה פרסמה ולא מעבר לכך. לכן, למשקיעים בשוק ההון יש סימני שאלה רבים. מכיוון שכך, בקבלת ההחלטה האם למכור או לקנות, מעורבות: הערכות, תחזיות, השערות ואמונות ומפני שמדובר בבני אדם, משורבבים פנימה גם פחד, תאוות בצע, אגו ועוד אמוציות אנושיות אחרות להן יש משקל לא מבוטל בהחלטות.

נעבור רגע לנושא אחר

תחזית מזג האוויר למחר ידועה לכולם, וכולם מכירים בעובדה שהתחזית למחר טובה מאוד וניתן לסמוך עליה. למרות זאת, אם אתמול הודיע החזאי שהיום יהיה גשם, הסיכוי שנראה את כולם ברחוב עם מעיל ומטריה הוא נמוך מאוד. תמיד יהיו אלו ללא המטריה או המעיל או ללא שניהם. זאת בגלל שבנוסף לאינפורמציה קיימים גם טעמים אישיים של מקבל ההחלטה.

נחזור להשקעות

בשוק ההון בטווחים הקצרים, למרות שכולם נגישים לאותו מידע, כל אחד מפרש אותו אחרת ובוחר להגיב אליו באופן שונה. זאת הסיבה לתנודות הרבות במחירי ני"ע בטווח הקצר. לדוגמא, חברת "הקרן הבטוחה" פרסמה את דוחותיה הכספיים אתמול ודיווחה כי הוא הרוויחה 500,000 ₪. פלוני התאכזב קשות מהתוצאה המרה ואלמוני שמח ונרגש כי ציפה לרווח נמוך בהרבה.

בטווח הארוך, קיימת אמת אחת. בדיוק כמו בתחזית מזג אוויר, אנו יודעים בוודאות שבאוגוסט יהיה יותר חם מאשר בפברואר, אך לא יודעים כלום לגבי שינוי הטמפרטורה בעוד שלוש שעות. בטווח הארוך שווי החברות נקבע על ידי-התוצאות העסקיות שלהן, ההכנסות, הצמיחה, הרווח וכו'. עם הזמן מתמוגגת חוסר הוודאות לגבי העתיד, כיוון שהוא הופך עם הזמן להווה. היום יתכן שלעשרה משקיעים עשר הערכות שונות לגבי תוצאות החברה בעוד שנתיים, אך בעוד שנתיים תהיה רק אמת אחת והיא זאת שתקבע את מחיר החברה והמניה.

מנהל השקעות מקצועי, אשר מבצע השקעות ערך, מעריך את ביצועי החברה ועם הזמן מתגלה האם הוא צדק או טעה. איכות הערכות שביצע בעבר תקבע את מידת הצלחתו בעתיד. בטווח זמן שבין לבין, בטווחים הקצרים, ימשיכו מחירי ניירות הערך לנוע באופן כמעט מקרי ולשקף בעיקר את חוסר הוודאות וההטיות הפסיכולוגיות של המשקיעים השונים.
לכן, השקעה יכולה להתבצע אך ורק לטווח הזמן הארוך(שנתיים-שלוש) לטווחי זמן קצרים יותר, זו תהיה "השקעה ספקולטיבית" או הימור.

בהצלחה.

השירות שלנו
היתרונות שלנו
מה חדש?

סקירות מהמחלקה הכלכלית של יתרונות פיננסיים

 • וירוס הקורונה הסיני

  ללקוחות יתרונות פיננסיים שלום רב, הישמר והיזהר כאשר אתה מעלעל בספר העוסק בנושאי בריאות – אתה עלול למות משגיאת דפוס. – מרק טווין. בכל אתרי החדשות הכלכליים מנסים להשוות בין אירועי הסארס ומגפות אחרות לוירוס הקורונה. מנסיוני, לא ניתן להשוות … להמשיך לקרוא

 • יצירת קשר

  לקביעת פגישת הכרות ללא התחייבות,
  השאירו פרטים ונתקשר:
  שם:
  טלפון:
  מייל: